Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Yaşam
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004


Bizden Haberler

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği dostları ile birlikte Yaza Merhaba Partisi yaptı. Partide bugüne kadar Uçan Süpürge’ye destek vermiş kişiler ile büyükelçiliklerden temsilciler vardı.

FIPRESCI’nin ilk kadın başkanı

Mayıs ayında 17.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde “Bilge Olgaç Başarı Ödülü” alacak olan sinema yazarı Alin Taşçıyan, dünyanın en prestijli sinema örgütlerinden FIPRESCI’nin uluslararası başkanı seçildi. 

Konya Kurumlar arası İşbirliğiyle Çocuk Evlilikleri Sorununu Çözmeye Hazır

“Çocuk Gelinler” projesinin mimarı Uçan Süpürge Derneği, bu ilde kurumların ve sivil toplum örgütlerinin katkısıyla örnek bir önleme modeli geliştiriyor. 

Festival çok güzel, gelsene!

17. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Ankaralılar bu yıl, yenilenip canlanmış bir festivalle baharı karşılayacak. 42 ülkeden 130 film, bir hafta boyunca Kızılırmak Sineması ve Alman Kültür Merkezi’nde sizi bekliyor. Festivalin etkinlikleri ise şimdiden göz kamaştırıyor.

Çocuk yaşta evlendirilmiş Berivan şimdi Türkiye`nin ilk kadın belediye başkanlarından!

Berivan Kılıç çocuk yaşta evlenmiş ama yaşam mücadelesinde yalnız değil, şimdi Türkiye'nin ilk kadın belediye başkanları arasında olma ünvanını taşıyor. Diğer çocuk yaşta evlilik mağduru kadınlara umut oluyor.

Paris`in İlk Feminist Belediye Başkanı

Fransa’da yapılan yerel seçimlerin ikinci turunun sonucuna göre başkent Paris, ilk kadın belediye başkanı olarak  Sosyalist Parti (PS)  adayı Anne Hidalgo’ yu seçti.

Muş Kadın Çatısı Derneği`nden Siyaset Eğitimi

Muş Kadın Çatısı Derneği Muş’ta Kadınlara Kadınların Siyasete Katılımı Eğitimleri veriyor.

Kadın Koalisyonu Yerel Seçim Basın Açıklaması

Kadın Koalisyonu bugün bir açıklama yayınladı: “Kadınları yok sayan, eşit bireyler değil, iktidarlarının hizmetkarları olarak gören, her türlü şiddetle varlıklarına kasteden, toplumsal barışı tehdit eden, tüm bunlara destek veren, sessiz kalan hiçbir siyasi partiye ve adaya oy vermeyeceğiz.”

“Kadın Dayanışmasının Ağırlıklı Olduğu Bir Mahalle: Sahrayıcedit”

Sahrayıcedit Gönüllü Evi Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Sahrayıcedit Mahalle Delegesi Fisun Yöntem ile “mahallede kadın duyarlılığı, kadın dayanışması ve kadının toplum dolayısıyla siyasetteki yeri” üzerine söyleşi yaptım.  Sahrayıcedit Gönüllü Evi Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Sahrayıcedit Mahalle Delegesi Fisun Yöntem ile “mahallede kadın duyarlılığı, kadın dayanışması ve kadının toplum dolayısıyla siyasetteki yeri” üzerine söyleşi yaptım. 

Kadın Esnaf Olmak II

‘Kadın Esnaf Olmak’ söyleşi dizisinin devamı için: Necla Tadilat Evi’nin sahibi Necla Adalı’ya terzilik; Meryem Kırtasiye’nin sahibi Meryem Kalaycı’ya ise kırtasiyecilik sektörü üzerine sorularımı yönelttim. Öne çıkan konular ise şöyle; kentsel dönüşümün neticesinde yeni apartmanların altına genelde dükkan yapılmamasından ötürü birkaç yıla mahalle arası esnaflığın kalmayacak olması ve kepenk kapatan esnafın çoğalma haberlerinin moralleri bozması.


[ 1 / 117 ]

Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi