Yaşam
  Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler
  Kısa Haberler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004


18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı!

8-18 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular başladı.

Festival’i tartışıyoruz… Söz Gençlerde!

Bu sene 18.yaşını kutlayacak olan Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, gençlerin değerlendirme ve tartışmasına açılıyor. 10 Kasım günü saat 17.00’da; festival eleştirileriniz, yorumlarınız ve beklentilerinizle beraber “sizin” olmasını istediğimiz festivali tartışmaya bekliyoruz.

Kadınların akademide 100 yılı

Türkiye’de kadınların üniversiteye girme hakkını elde etmelerinin üzerinden 100 yıl geçti. Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu ile İstanbul Kadın Müzesi’nin bu nedenle düzenlediği sempozyum 6 Kasım’da İstanbul’da başlıyor.

Dilma Rouseff ikinci kez devlet başkanı seçildi

Brezilya'da devlet başkanlığı seçimlerini sol kanat lideri Dilma Rousseff kazandı. İkinci kez bu göreve seçilen Rouseff 2005’te Lula’nın döneminde cumhurbaşkanlığı genel sekreterliğine atanmış ve bu görevi üstlenen ilk kadın olmuştu.

İsveç Seçimlerinde Feminist İnisiyatif`in Başarısı Uçan Süpürge`de Tartışıldı

21 Ekim Salı günü Uçan Süpürge’de İsveç Büyükelçiliği’nde müşavir Annika Palo tarafından 14 Eylül Pazar günü İsveç’te yapılan seçimler ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirildi. 

Cumartesi annelerinin 500. hafta eylemine çağrı

Cumartesi Annelerinin 1995 yılında başlayan adalet mücadelesi 25 Ekim Cumartesi (yarın) günü 500. haftaya ulaşacak. Barış için Akademisyenler Girişimi 25 Ekim Cumartesi günü 500’üncüsü gerçekleşecek Cumartesi Anneleri eylemine çağrı yaptı. 

Festival Asistanı Arıyoruz

1996 yılında kurulan Uçan Süpürge, yerel ve uluslararası ağlarını her yıl geliştiren, Türkiye’de ve dünyada kadın gündemini takip eden, kadınların, kadın emeğinin ve kadın sorunlarının görünür olması için tüm iletişim kanallarını etkin biçimde kullanan, kadının insan haklarının içselleştirilmesi için çalışmalar yapan ve faaliyetlerini ülkenin tamamına yayan bir örgüt olarak çalışma arkadaşı arıyor.

Hepiniz mi uyudunuz?

CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın, Niğde’de 13 yaşında intihar eden Hilal Ünal ile ilgili basın açıklaması...

“İstanbul Sözleşmesi’nin yükümlülüklerini yerine getiriyor musunuz?”

Ankara milletvekili Gülsün Bilgehan, TBMM Başkanlığına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle soru önergesi verdi. Bugün verilen önergede Bilgehan, kendini öldürdüğü bildirilen 13 yaşındaki Hilal Ünal’ı sordu. 

Hangi zihinle dönüşüm?

Birkaç gün daha konuşur unuturuz. Dün Niğde’de kendini öldüren ‘çocuk gelin’i de diğerlerinin yanına gömeriz; Kader Erten’in, Fatma Koçak’ın, Melek’in yanına… Ama bu ülkeyi yönetenlerin olup biteni yıllardır seyretmesini unutmayacağız. Onlara sormaya devam edeceğiz… 


[ 1 / 131 ]


 
Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi