Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Yaşam
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004


Basın toplantısına davet: 17. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Bir Ankara efsanesi ALPER FİDANER “eski45likler"le bu cumartesi 17.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Basın Toplantısı'nda bizlerle...

Aydınlık bir 23 Nisan Çocuk Bayramına Kadar Yüzümüz Gülmeyecek!

Çocuk toplum tarafınca şekillenir; gelecekte yapacaklarından toplum sorumlu olur. “Çocuktan katil yaratmayı nasıl başardınız?” diye sorarken Rakel Dink, tam da bu toplumsal sorumluluğu işaret eder; çocukları katil de, ideal insan da yapan toplumlardır.

TÜKD`den Çocuk Gelinler Sempozyumu

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi, 2014 yılı için belirlediği hedef doğrultusunda Türkiye’de büyük sorun arz eden “çocuk yaşta evliliğe”karşı sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir bir farkındalık kampanyası başlatabilmek amacıyla, konunun uzmanlarının konuşmacılar olarak yer alacağı geniş kapsamlı bir sempozyum düzenliyor.

Feministler “Toplu taşımada tacize son kampanyası” başlattı.

İstanbul Feminist Kolektif, önemli bir kampanyaya imza atıyor. Toplu taşıma araçlarında erkeklerin yayılarak oturmasının arkasında nice sebepler olduğunu ancak kadınlar anlıyor ve kadınların derli toplu oturmasıyla, erkeklerin yayılarak oturmasının aslında eşitsizliğin bir temsili olduğunu biliyor.

Bizden Haberler

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği dostları ile birlikte Yaza Merhaba Partisi yaptı. Partide bugüne kadar Uçan Süpürge’ye destek vermiş kişiler ile büyükelçiliklerden temsilciler vardı.

FIPRESCI’nin ilk kadın başkanı

Mayıs ayında 17.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde “Bilge Olgaç Başarı Ödülü” alacak olan sinema yazarı Alin Taşçıyan, dünyanın en prestijli sinema örgütlerinden FIPRESCI’nin uluslararası başkanı seçildi. 

Konya Kurumlar arası İşbirliğiyle Çocuk Evlilikleri Sorununu Çözmeye Hazır

“Çocuk Gelinler” projesinin mimarı Uçan Süpürge Derneği, bu ilde kurumların ve sivil toplum örgütlerinin katkısıyla örnek bir önleme modeli geliştiriyor. 

Festival çok güzel, gelsene!

17. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Ankaralılar bu yıl, yenilenip canlanmış bir festivalle baharı karşılayacak. 42 ülkeden 130 film, bir hafta boyunca Kızılırmak Sineması ve Alman Kültür Merkezi’nde sizi bekliyor. Festivalin etkinlikleri ise şimdiden göz kamaştırıyor.

Çocuk yaşta evlendirilmiş Berivan şimdi Türkiye`nin ilk kadın belediye başkanlarından!

Berivan Kılıç çocuk yaşta evlenmiş ama yaşam mücadelesinde yalnız değil, şimdi Türkiye'nin ilk kadın belediye başkanları arasında olma ünvanını taşıyor. Diğer çocuk yaşta evlilik mağduru kadınlara umut oluyor.

Paris`in İlk Feminist Belediye Başkanı

Fransa’da yapılan yerel seçimlerin ikinci turunun sonucuna göre başkent Paris, ilk kadın belediye başkanı olarak  Sosyalist Parti (PS)  adayı Anne Hidalgo’ yu seçti.


[ 1 / 117 ]

Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi