Yaşam
  Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler
  Kısa Haberler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali tarafından düzenlenen “5 DAKİKADA 18”  kısa film yarışmasına başvurular başladı.Yarışmanın ana teması, festivalin de teması olan “18’in Halleri”. 

Bilgehan, Avrupa’da yeniden başkan!

İlk kez Türkiye’den bir milletvekili, ikinci kez Avrupa Konseyi’nde Komisyon başkanlığına seçildi: Gülsün Bilgehan.Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyesi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi’nin en önemli komisyonlarından biri olan Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu’nun Başkanlığına seçildi.  

Uçan Süpürge bir kez daha İngiltere’de!

Uçan Süpürge; 2012’den beri üyesi olduğu, çocuk evliliklerine karşı en yaygın uluslararası örgütlenme olan “Girls Not Brides” ağının üyeleriyle Londra’da bir araya gelecek.

TÜSİAD`a 3. kez kadın başkan!

TÜSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes oldu. TÜSİAD başkanlığını Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra seçilen üçüncü kadın başkan oldu. 

Sun gazetesinin üçüncü sayfası güzellerden arındı.

BBC Türkçe haberine göre İngiltere'nin en çok satan bulvar gazetesi The Sun'ın 1970'ten bu yana devam eden '3. sayfa güzeli' geleneğine son veriyor. BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Times gazetesi, Sun'ın bundan böyle üçüncü sayfada yarı çıplak model fotoğrafları yayımlamayacağını duyurdu.

Polonya`da Magdalena Ogorek sol parti SLD `den cumhurbaşkanlığına adaylığı koydu!

Cumhurbaşkanı seçimine hazırlanan Polonya'da, ülkenin sol partisi SLD'den aday olan Magdalena Ogorek, seçimin en iddialı adaylarından biri. Televizyon sunucusu ve dizi oyuncusu olarak da tanınan Ogorek, anayasa, haklar ve ekonomi gibi birçok alanda yapmak istediği çalışmalardan söz etti. 

Nadia Zouaoui Ankara ve Eskişehir`de

Cezayir asıllı Kanadalı gazeteci Nadia Zouaoui, çocuk gelinler sorununa dikkat çektiği filmiyle bu ay Eskişehir ve Ankara’da. Zouaoui’nin kendi yaşamından yola çıkarak çektiği “Nadia’nın Yolculuğu” adlı film 27 Ocak’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde,28 Ocak’ta ise Ankara Cer Modern’de!   

PEN Türkiye`nin başkanlığına Zeynep Oral seçildi

Türkiye'nin düşünce ve ifade özgürlüğü açısından baskının arttığı, acımasız bir dönemden geçtiğini belirten Oral, demokrasiye ulaşıncaya dek mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Annelik ve istihdam kıskacında sosyal politika

 

Pakette yapılan, nüfus artışını sağlamak için kadınlara esnek çalışma imkânlarının yaygınlaştırılmasıdır. Bu yapılırken de, aile içinde bakım sadece kadınların sorumluluğu olarak görülmektedir. Erkeklere herhangi bir rol yüklenmediği gibi, pakette kadın istihdamı değil annelik desteklenmektedir.

Sözcüsü Erkek Olan Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu!

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu, görev dağılımları yaparak çalışmalara başladı. AKP'nin sözcülüğüne bir erkek milletvekili atadığı komisyonda, AKP'li kimi üyeler, kadın meselesine "İslam hukuku çerçevesinde bakan isimlerinde" dinlenmesini önerdi. Komisyonun kurulmasına ön ayak olan HDP ise, hem komisyonda erkek üyelerin yer almasını hem de AKP'nin yaklaşımlarını eleştirdi.


[ 1 / 139 ]


 
Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi