Yaşam
  Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler
  Kısa Haberler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004


Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik Değişikliğine İlişkin Çocuğun İnsan Hakları Temelinde Değerlendirme

Gündem Çocuk Derneği'nin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik değişikliğine dair basın açıklamasında çocukların yüksek yararının düşünülmediğini ve çocukların yine siyasetin malzemesi haline getirildiğini vurguluyor. 

AKP muhafazakâr, otoriter toplum projesini çocuk, kadın, aile temelinde kuruyor

“AKP iktidarının ortaöğretimde kız çocuklarının başörtüsü takmasına izin veren yasa ve yönetmelik değişikliğinin, AKP’nin tek tipçi, muhafazakâr, din referanslı, otoriter bir toplum yaratmaya yönelik “Yeni Türkiye” diye adlandırdığı toplumsal mühendislik projesinin bir parçası olarak görmek gerekir” Rıza Türmen yazdı…

Yaşlılık Kadınlaşıyor

Bugün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü. Toplumdaki 65 yaş üstü bireyleri etkileyen, yaşlı ihmal ve istismarı, yoksulluk ve yaşa dayalı ayrımcılık gibi birçok konuda farkındalık yaratmak için tasarlanan uluslararası bir gün. Yaşlı nüfusun ihtiyaçlarına dikkat çekmek, aktif, sağlıklı ve kaliteli bir yaşlanma sürecini garanti altına almak için dikkat çekme günü…

FİLMEKİMİ 10-12 EKİM’DE ANKARA’DA!

Sonbahar Habercisi FİLMEKİMİ 10-12 Ekim’de Ankara’da!

Biletler 1 Ekim Çarşamba Sabahı Satışta…

İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından İstanbul’da 13. kez gerçekleştirilen Filmekimi bu yıl da Vodafone FreeZone sponsorluğunda düzenleniyor.Filmekimi, her yıl olduğu gibi merakla beklenen göz alıcı filmleri izleyiciyle buluşturacak. Yeni sinema sezonunun habercisi olan Filmekimi’nin 13'üncüsünde, prömiyerini Sundance, Berlin, Cannes, Venedik, Toronto gibi saygın festivallerde yapan, ustaların son yapıtlarının da aralarında bulunduğu birçok film sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.13. Filmekimi, Ekim ayı boyunca İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır,Şanlıurfa veTrabzon’u ziyaret edecek.

Murat Bardakçı ve Popo Meselesi

Dursaliye Şahan, televizyonda nefret suçu işleyenleri unutmuyor ve Kim Kardashian’ın poposunu izlediği için Ermeni düşmanlığı sınavını geçemeyen bir halkı Murat Bardakçı’nın nefret tohumu eken sözleriyle selamlıyor!

13. FİLMEKİMİ 11-17 Ekim’de İstanbul`da! Biletler 27 Eylül Cumartesi Sabahı Satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 13. kez düzenlenen Filmekimi bu yıl yine Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleştirilecek. İstanbul ayağı 11-17 Ekim tarihlerinde yapılacak 13. Filmekimi, bu yıl da göz alıcı filmlerle sinema keyfini Türkiye’nin farklı şehirlerine taşımaya devam edecek.

Çocuğun soyadı

İtalya'da çocukların annelerinin soyadını taşıyabilmesini öngören yasa ulusal parlamentodan geçti. AİHM’deki emsal karar mevcut yasanın ülkenin modern anayasasında belirtilen cinsiyet eşitliği ilkesiyle uyumlu olmadığını söylemişti.

Fotoğraf çekimi için kadınlar/erkekler aranıyor!

Sechu Sende'nin "Rüyalarımda Bile Dilimi Unutmayacağım" kitabından uyarlanan, Mehmet Atak'ın yöneteceği, Sevin Okyay, Çetin Ok ve Gülsüm Ekinci'nin dramaturjisini yaptığı, Aslı Erdoğan'ın kalemiyle, Şirin Pancaroğlu ve Ahmet Aslan'ın müzikleriyle katkıda bulunduğu, Destar Theatre'da sahnelecek fringe oyun "Merheba"nın mekansal uzamını oluşturacak fotoğraf serisinde yer alacak 4 kadın ve 4 erkeğe ihtiyaç var.

Kadın dayanışmasında sınır yok!

Ankara Kadın Platformu: “Türkiye hükümeti İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 14.maddesiyle taraf olduğu 1951 tarihli Mültecilerin Hukuki Statüsü’ne İlişkin Cenevre Sözleşmesi gereği soykırımdan kaçan başta Ezidiler olmak üzere tüm sığınanlar için sorumluluklarını yerine getirmelidir.”

Kadın Sağlığı Hareketinden Sesler

Ayizi Yayınevi’nin “Kadın Sağlığı Hareketinden Sesler” kitabı bu ay kitapçılarda. Bir tür antoloji olan kitap farklı yerlerden, farklı tonlarda ve farklı sesleri barındırıyor; kadınların bedenlerine sahip çıkma hareketinden başlayarak yüz yılı aşkın bir sürece tanıklık etmemizi sağlıyor. 


[ 1 / 129 ]


 
Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi