Yaşam
  Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler
  Kısa Haberler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004

  Çocuk Gelinler
Nadia Zouaoui Ankara ve Eskişehir`de

Cezayir asıllı Kanadalı gazeteci Nadia Zouaoui, çocuk gelinler sorununa dikkat çektiği filmiyle bu ay Eskişehir ve Ankara’da. Zouaoui’nin kendi yaşamından yola çıkarak çektiği “Nadia’nın Yolculuğu” adlı film 27 Ocak’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde,28 Ocak’ta ise Ankara Cer Modern’de!   

Çocuk evliliklerinin olumsuz sonuçlarını okullarda anlattık

Uçan Süpürge’nin Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliğinde hazırladığı '+18: Çocuk Evlilikleri ve Sağlık Projesi’nin pilot uygulaması geçtiğimiz hafta Konya’nın Cihanbeyli İlçesi’nden seçilen iki okulda gerçekleşti. Etkinlik iki gün boyunca sürdü ve yapılan sunuşlar ve interaktif uygulamalar, gençlerin büyük ilgisini çekti.

TNSA’da çocuk gelinler

Beş yılda bir yapılan Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması’nın 2013 sonuçları açıklandı. Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü’nden İlknur Yüksel TNSA-2013 ve TNSA-2008 araştırmalarında çocuk yaşta evliliklere dair sonuçları Uçan Süpürge’ye değerlendirdi.

Uçan Süpürge "+18: Çocuk Evlilikleri ve Sağlık" Projesi ile Konya`da

Uçan Süpürge ve yeni projesi “+18: Çocuk Evlilikleri ve Sağlık” bu defa gençleri erken evliliğin zararlı sonuçlarına dair bilgilendirmeyi amaçlıyor. Pilot uygulaması önümüzdeki hafta Konya’da gerçekleştirilecek olan projede bir grup genç, erken evliliğin özellikle sağlık alanında ne gibi sonuçlar doğuracağı hakkında bilgilenecek ve akranları ile olumlu mesajlar paylaşabilecekler. 

BM Genel Kurulu çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklere dair tarihi öneme sahip önergeyi kabul etti

21 Kasım 2014 Cuma günü New York’ta gerçekleşen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan karara göre, tüm Birleşmiş Milletler üyeleri çocuk evliliklerini yasaklayan kanunlar çıkartmalı ve her yıl 15 milyon kız çocuğun hayatını etkileyen bu pratiğin sonlanmasına çalışmalıdır. 

Uçan Süpürge çocuk gelinler için İngiltere’ye gidiyor

Çocuk yaşta evlendirmeleri on yıldır gündemde tutan Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin bu küresel soruna dikkat çekmek için ziyaret edeceği 6. ülke İngiltere olacak. 

Çocuk yaşta evliliklere hayır!

Uçan süpürge tüm ekibi ve katılmak isteyen herkesle birlikte İstanbul Maratonu’nda “çocuk yaşta evliliklere hayır” dedi.  

Uçan Süpürge İstanbul Maratonu’nda “çocuk yaşta evliliklere hayır” diyecek.

Bu yıl 36.sı yapılacak olan İstanbul Maratonu’nun halk yürüyüşüne Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği de katılacak. 16 Kasım Pazar günü saat 9.30'da başlayacak yürüyüşte Anadolu Yakası'nda Altunizade Köprüsü altından Avrupa Yakası’nda Beşiktaş Dolmabahçe'ye toplam 8 km yürüyeceğiz. 

Selim ilçesi de çocuk evliliklerine karşı!

Çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için ülke genelindeki çalışmalarımız sırasında birçok il ve ilçede bu amaçla yürütülen projelere destek verdik. Adıyaman’dan İzmir’e, Bursa’dan Van’a kadar birçok ilde çocuk evlilikleri artık gündemde! Son durağımız Kars’ın Selim ilçesiydi. 

Uçan Süpürge Kars’ta

Uçan Süpürge, Kars’ın Selim İlçesinde Kaymakam Erdinç Dolu’nun öncülüğünde Selim Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ve yürütülecek olan Erken Yaşta Evlilik Kaderiniz Olmasın Projesi’nin açılış toplantısına katılmak ve çocuk evliliklerinin farklı boyutlarını ilgililere anlatmak için Kars’ta… 


[ 1 / 15 ]

Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi