Hukuk
  Siyaset
  Eğitim
  Medya
  Ekonomi
  Kültür ve Sanat
  Yaşam
  Şiddet
  Yerel Muhabirler Ağı
  Çocuk Gelinler

Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği'ne Bağışlarınız için:

Denizbank
Tunalı Hilmi Şubesi

IBAN:
TR070013400000609747700004

  Çocuk Gelinler
Aydınlık bir 23 Nisan Çocuk Bayramına Kadar Yüzümüz Gülmeyecek!

Çocuk toplum tarafınca şekillenir; gelecekte yapacaklarından toplum sorumlu olur. “Çocuktan katil yaratmayı nasıl başardınız?” diye sorarken Rakel Dink, tam da bu toplumsal sorumluluğu işaret eder; çocukları katil de, ideal insan da yapan toplumlardır.

TÜKD`den Çocuk Gelinler Sempozyumu

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi, 2014 yılı için belirlediği hedef doğrultusunda Türkiye’de büyük sorun arz eden “çocuk yaşta evliliğe”karşı sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir bir farkındalık kampanyası başlatabilmek amacıyla, konunun uzmanlarının konuşmacılar olarak yer alacağı geniş kapsamlı bir sempozyum düzenliyor.

Konya Kurumlar arası İşbirliğiyle Çocuk Evlilikleri Sorununu Çözmeye Hazır

“Çocuk Gelinler” projesinin mimarı Uçan Süpürge Derneği, bu ilde kurumların ve sivil toplum örgütlerinin katkısıyla örnek bir önleme modeli geliştiriyor. 

Çocuk yaşta evlendirilmiş Berivan şimdi Türkiye`nin ilk kadın belediye başkanlarından!

Berivan Kılıç çocuk yaşta evlenmiş ama yaşam mücadelesinde yalnız değil, şimdi Türkiye'nin ilk kadın belediye başkanları arasında olma ünvanını taşıyor. Diğer çocuk yaşta evlilik mağduru kadınlara umut oluyor.

8 Mart`ta Gaziantep`ten Yansımalar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Gaziantep Zirve Üniversitesi'nde düzenlenen bir dizi etkinlikten biri de Uçan Süpürge'nin açılışını yaptığı Çocuk Gelinler konulu sergiydi. 

Van’da Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi açıldı

Uçan Süpürge olarak Kanada Büyükelçiliği’nin desteğiyle hazırladığımız Çocuk Gelinlere Hayır sergisi altıncı ve son durağı olan Van’da açıldı. Fotoğraflar, afişler, kolaj çalışmaları ve videolarla altı il gezen Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi 28 Şubat’a kadar Van Devlet Tiyatrosu Kültür Sarayı Ertuğrul Günay Sanat Çadırı’nda görülebilir.

Uçan Süpürge`den Van`da Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi

Uzun yıllardır küçük yaşta ve zorla evlilikler sorunu hakkında çalışmalar yapan Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği, İç Anadolu Bölgesi ve Van için özel olarak hazırladığı “Çocuk Gelinlere Hayır” sergisini Kırşehir, Konya, Nevşehir, Afyon ve Eskişehir'den sonra 21 Şubat tarihinde saat 15.00'da Van'da açıyor.
2013 - ÇOCUK GELİNLERİN BİR YILI

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği her yıl olduğu gibi 2013 yılında da çocuk gelinlerin bir yılı başlığı ile bir almanak hazırladı. Bir yıl içinde çocuk gelinler ile ilgili çıkan tüm haberler, çalışmalar, soru önergeleri ve etkinliklerin oranına bakıldığında, çocuk yaşta evliliklerin son bulmasının ne kadar önemli olduğu bir kere daha gözler önüne seriliyor. Çocuk yaşta evlilikleri durdurmak için onlarca sebep Uçan Süpürge'nin hazırladığı 2013 almanağında saklı.

Eskişehir’de Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi Açıldı!

Uçan Süpürge olarak Kanada Büyükelçiliği’nin desteğiyle hazırladığımız Çocuk Gelinlere Hayır sergisinin yolculuğu devam ediyor. Fotoğraflar, afişler, kolaj çalışmaları ve videolarla illeri gezen Çocuk Gelinlere Hayır Sergisi14 Şubat’a kadar Eskişehir Büyükşehir Sanat Merkezi’nde görülebilir.

“Çocuk Gelinlere Hayır” Sergisi Eskişehir`de!

Uzun yıllardır küçük yaşta ve zorla evlilikler sorunu hakkında çalışmalar yapan Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'nin İç Anadolu Bölgesi için özel olarak hazırladığı “Çocuk Gelinlere Hayır” sergisi şimdi Eskişehir'de açılıyor.  


[ 1 / 13 ]

Copyright © 2011 - Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi